Harlan Coben po raz kolejny nie zawodzi czytelników, dostarczając im pełną akcji powieść. Mowa oczywiście o najnowszym dziele autora “Chłopiec z lasu“.

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić w przypadku twórczości amerykańskiego pisarza, tak również tutaj mamy do czynienia z wielokrotnymi zwrotami akcji, nawiązywaniem do zdarzeń z przeszłości, które pozostały niewyjaśnione bądź niedokończone.

W najnowszej książce autora nie ma jednak mowy o powtarzalności i odcinaniu kuponów. Mamy bowiem do czynienia z pełną wymagających rozwikłania tajemnic fabułą, która dostarczy dreszczyk emocji i podniesie poziom adrenaliny na niebezpieczny poziom.

Harlan Coben powraca w wielkim stylu z powieścią “Chłopiec z lasu”

Główna oś fabularna najnowszej powieści Harlana Cobena toczy się (a jakże!) w New Jersey, gdzie w roku 1986 na terenie Stanowego Parku Krajobrazowego znaleziono dziecko. Odkrycie tym bardziej szokujące, gdyż dziecko jest brudne, ubrane w łachmany i dzikie.

Ten intrygujący fragment to jedynie preludium do wielowymiarowego thrillera charakteryzującego się zawrotnym tempem akcji, w którym nie ma miejsca na złapanie oddechu.

Natłok wydarzeń, które serwuje nam autor na łamach książki Chłopiec z lasu ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl nie tyle może być doświadczeniem przytłaczającym, co oszałamiającym.

Harlan Coben w najnowszej powieści zaprasza nas na przejażdżkę kolejką górską i choć w pewnym momencie od nadmiaru wrażeń czytelnikowi może zakręcić się w głowie, to nie ma mowy o chęci zrezygnowania z dalszego ciągu.

“Chłopiec z lasu” – thriller pełen akcji


Choć fabuła powieści “Chłopiec z lasu” na pierwszy rzut oka może wydawać się prostolinijna i wtórna, to jednak jej autor udowadnia, że warto dać jej szansę. Gdy już obdarzymy książkę kredytem zaufania, ta odwdzięczy się z nawiązką niezwykle intensywnymi doznaniami płynącymi z jej odbioru.

Złożoność fabuły pokazuje kunszt autora w budowaniu jej na wielu poziomach, dzięki czemu niemalże do ostatniej strony utrzymywani jesteśmy w niepewności co do zakończenia.

Amerykański pisarz żongluje wieloma piłeczkami narracji i robi to tak dobrze, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że nie upuszcza żadnej. Znaczy to mniej więcej tyle, że pomimo wielu wątków autorowi udaje się utrzymać spójną całość, oddając w ręce czytelnika wysokich lotów thriller kryminalny.

Choć fabuła potrzebuje nieco czasu, aby pokazać swoją pełnię, to warto poczekać. W międzyczasie podziwiać możemy różnorodność postaci, które kreuje Coben.

Książka to pełna równoległych wydarzeń historia, która zaskakuje tempem wydarzeń oraz doskonałym stylem i zwrotami akcji, od których niejednokrotnie może zakręcić się w głowie. Autor w swojej najnowszej powieści udowadnia, że nadal potrafi zadziwić czytelnika i serwuje mu pełen tajemnic dreszczowiec.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com